Sunday, Apr 15, 2018

صفحه نخست » وزیر آموزش و پرورش: مدارس معارف اسلامی باید توسعه یابد

religiousSchools_041618.jpgرادیو زمانه ـ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از تعداد اندک دانش‌آموزان مدارس معارف اسلامی انتقاد کرد. وزیر آموزش و پرورش هم دستور داد: «همه نهادها برای توسعه این مدارس گام‌های جدی بردارند».

مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ایران از آنچه که «کم‌توجهی به مدارس معارف اسلامی» خواند، انتقاد کرد و گفت: «رشته معارف اسلامی نباید عقب بماند».

به گزارش خبرگزاری مهر خاموشی دوشنبه ۲۷ فروردین تعداد دانش‌آموزان رشته معارف اسلامی را در مقایسه با دانش‌آموزان مقطع متوسطه اندک و «خلاء بزرگ» دانست.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

او آمار مشخصی از تعداد دانش‌آموزان رشته معارف اسلامی که از سال ۱۳۸۱ به نظام آموزشی ایران افزوده شد، بیان نکرد. پیش از این رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی شمار دانش‌آموزان این شاخه را ۱۰ هزار تن در ۱۵۰ مدرسه اعلام کرده بود.

داوود بهرامسری دی ماه سال قبل گفته بود که سالانه یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در این مدارس با هدف «تربیت نیروهای مومن و انقلابی و متخصص در خنثی سازی توطئه های فرهنگی و جنگ نرم دشمن» پذیرفته می‌شوند.

خاموشی نیز از آموزش و پرورش خواست که با گسترش مدارس معارف اسلامی برای حوزه‌های علمیه نیرو تامین کند.

او گفت که مدارس معارف اسلامی «باید افراد مجاهد فی سبیل‌الله را برای جمهوری اسلامی تامین کند».

محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش ایران هم در پیامی به همایش «به سوی تعالی» که به منظور معرفی رشته معارف اسلامی برگزار گردید، خواستار همراهی این وزارتخانه و دیگر نهادها برای آنچه که «توسعه مدارس معارف اسلامی» خواند، شد.

او نیز شمار مدارس معارف اسلامی را «اندک» دانست و اعلام کرد که این مدارس «عهده‌دار تعلیم و تربیت تراز جمهوری اسلامی هستند».

وزیر آموزش و پرورش افزایش مدارس معارف اسلامی را از مواردی برشمرد که مبتنی و مورد تاکید سند تحول آموزش و پرورش است.

توسعه مدارس معارف اسلامی یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش ایران برای اجرای آنچه که «اسلامی کردن آموزش» خوانده می‌شود، است.

این وزارتخانه در یک تفاهنمامه همکاری دیگر با حوزه علمیه، طرح «امین» را با استقرار مبلغان مذهبی حوزه‌های علیمه در مدارس به اجرا گذاشته است.

براساس اعلام مقام‌های مسئول در قالب اجرای این طرح ۵ هزار مبلغ مذهبی به صورت تمام وقت و ۱۹ هزار مبلغ به صورت پاره‌وقت در مدارس حضور دارند.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com