Tuesday, Mar 13, 2018

صفحه نخست » میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران گرفته شد

wrestling_031318.jpg

ایران در جام جهانی کشتی آزاد آمریکا شرکت نمی‌کند

بی بی سی -

روابط عمومی فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که اتحادیه جهانی کشتی به کشورهای عضو خبر داده جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸ در ایران برگزار نخواهد شد.

به نظر اتحادیه جهانی، "با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران"، امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۷ در اهواز فراهم نیست."

کشورهای اروپایی که به نزدیک بودن جام جهانی کشتی فرنگی با رقابت‌های قهرمانی اروپا در داغستان روسیه اعتراض داشتند، از اتحادیه جهانی خواسته بودند که زمان جام جهانی کشتی فرنگی را از فروردین به آذر تغییر دهد اما فدراسیون کشتی ایران، این درخواست اتحادیه جهانی را نپذیرفت.

ایران به اتحادیه جهانی پیشنهاد کرده بود که جام جهانی کشتی فرنگی، دو روز بعد از جام جهانی کشتی آزاد برگزار شود که قرار است ۱۹ و ۲۰ فروردین در شهر آیوا آمریکا برگزار شود اما اتحادیه جهانی با این پیشنهاد موافقت نکرده است.

به این ترتیب ایران به اتحادیه جهانی خبر داد که چون جام جهانی کشتی فرنگی در زمان مورد نظر ایران برگزار نمی‌شود، تیم ملی کشتی آزاد هم نمی‌تواند در مسابقات جام جهانی شرکت کند.

به کانال خبرنامه گویا در تلگرام بپیوندید

"مسائل پیش آمده" که اتحادیه جهانی به آن اشاره کرده استعفای رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی ایران، است که تقریبا دو هفته پیش اتفاق افتاد.

در آن زمان تقریبا دو هفته از محرومیت علیرضا کریمی کشتی گیر وزن ۹۶ کیلوی ایران و مربی‌اش می گذشت که علت آن باخت عمدی این کشتی‌گیر بود تا در دور بعد با حریف اسرائیلی روبرو نشود.

انتشار فیلم این کشتی که نشان می دهد علیرضا کریمی به عمد به حریف روسش باخته، انعکاس گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی داشت به نحوی اتحادیه جهانی این بار مجبور به واکنش شد و موضوع را به کمیته اخلاقی خود ارجاع داد. موضوع حتی به کمیته بین‌المللی المپیک هم کشید و مقامات فدراسیون از جمله آقای خادم هشدار دادند که این ممکن است به تحریم کل ورزش ایران منجر شود.

موضوع به محرومیت دو ساله علیرضا کریمی ختم شد اما مسئله مسابقه دادن با ورزشکاران اسرائیلی لاینحل باقی ماند.

رسول خادم با سیاست روبرو نشدن با ورزشکاران اسرائیلی معترض بود و گفته بود: "اگر سیاست ایران به رسمیت نشناختن اسرائیل و روبرو نشدن با ورزشکاران آن است، پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب‌خوردگی، به درمانگاه‌ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟"

او بعد از استعفا در نامه‌ای از سیاستمداران انتقاد کرد که ورزشکاران را قربانی می‌کنند در حالی که "باید خودشان سلاح بردارند و پیشاپیش ورزشکاران حرکت کنند، نه اینکه پشت ورزشکاران پنهان شوند."

رسانه‌های ایران همچنین گزارش دادند رسول خادم به دلیل مخالفت با این سیاست زیر فشار قرار گرفته است تا اینکه آقای خادم حدود دو هفته پیش با اعلام اینکه ناتوان تر از آن است که "باری" از دوش کشتی بردارد استعفا داد.

با این حال به نظر می‌رسد فشار بر آقای خادم پایان نیافت و او دیروز با حضور در مجمع فدراسیون کشتی بیانیه‌ای را در تکمیل استعفایش به اعضای مجمع ارائه داد که در آن آمده است:

"استعفای من به دلیل عدم حمایت وزارت ورزش از کشتی است و فکر می کنم با وجود من کشتی نیز از حمایت وزارت ورزش محروم می شود و این رشته ضربه خواهد خورد. پس بهتر است بروم تا کشتی ضربه نخورد.

او تاکید کرد که استعفایش "هیچ ارتباطی" به عدم رویارویی کشتی‌گیران ایرانی با رقبای اسرائیلی ندارد.

پس از استعفای رسول خادم، حمید بنی‌تمیم نایب رییس فدراسیون فعلا اداره امور را انجام می دهد.
پر بیننده ترین هاCopyright© 1998 - 2019 Gooya.com - Contact: info@gooya.com Ads: advertisement@gooya.com